O nas

Piotr Gonet:  właściciel Centrum Łucznictwa Tradycyjnego we Wrocławiu. Łucznik, organizator, społecznik. Założyciel i prezes Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego w latach 2011-2014. Od wielu lat reprezentuje polskie łucznictwo tradycyjne na świecie, m.in. na World Traditional Archery Festiwal w Korei oraz Conquest Cup w Istambule.
Piotr strzela z łuku od lat 90-tych ubiegłego wieku. Najpierw strzelał z łuku dziecięcego, następnie , będąc nastolatkiem, z własnoręcznie wykonanych łuków. W 1998 kupił swój pierwszy „prawdziwy” łuk.  Samouk. W 2002 zajął II miejsce na turnieju łuczniczym na zamku w Bolkowie. Następne 8 lat strzelał w lesie, zabierając łuk ze sobą wszędzie dokąd go poniosło – czy do pracy na studiach w Norwegii, czy na emigracji w Szkocji. W tamtych latach nie interesowało go strzelanie na turniejach. Zmieniło się to w 2008 roku, gdy wciągnął się w świat łucznictwa dzięki środowisku łuczników z Warszawy. Z czasem okazało się, że życie toczy się od turnieju do turnieju.
 
Z ponad setki dyplomów z zawodów za pierwsze, drugie lub trzecie miejsce w latach 2008-2017 najważniejsze to:
Imprezy Międzynarodowe:
3 miejsce Conquest Cup , Turcja
11 miejsce Conquest Cup , Turcja
4 miejsce Conquest Cup , Turcja
2 miejsce Jianzha Chiny
3 miejsce drużynowo Ledu Chiny
1 miejsce w konkurencji Mongolskiej, Mongolia Wewnętrzna
3 miejsce Adrsspach 2015
I miejsce drużynowo ( CŁT) Karamanmarash, Turcja
Imprezy krajowe:
Mistrz Polski 3D2009
Mistrz Polski 3D2016
Liga 3D I miejsce indywidualnie 2015
I Miejsce Zawody Międzynarodowe 3D we Wrocławiu
II Miejsce Wolin 2009
Mistrzostwa Polski w Łucznictwie Tradycyjnym:
I miejsce 2011
IV miejsce 2012
V miejsce 2013
 
Ponadto jego drużyna klubowa zajęła I miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski w Strzelaniu 24h 2016, gdzie indywidualnie Piotr Gruszczyński, wychowanek klubu CŁT, zajął I miejsce.
Sukces ten ponowił Maciej Kubicz rok później, gdzie drużyna CŁT obroniła tytuł.
W 2018 roku CŁT wywalczyło brązowy medal na tych mistrzostwach.
 
Piotr Gonet jest lokalnym działaczem społecznym i sportowym, który na terenie Wrocławia stworzył 3 strzelnice dla łuczników, pierwsze dwie własnymi siłami, a trzecią dzięki głosom mieszkańców Wrocławia:
– Centrum Łucznictwa Tradycyjnego (klub łuczniczy, firma eventowa, organizacja turniejów i szkoleń)
– Ścieżkę Łuczniczą w Lesie Osobowickim (jest to publicznie dostępny łuczniczy parkour, na którym na stałe rozstawionych jest 14 celów i każdy kto ma łuk i strzały może przyjść i postrzelać)
– dzięki Wrocławskiemu Budżetowi Obywatelskiemu udało się także wyremontować dawną niemiecką strzelnicę w Lesie Osobowickim, gdzie obecnie można spotkać co weekend łuczników i miłośników broni pneumatycznej.
 
Do klubu łuczniczego na Osobowicach może przyjść każdy, filozofią działania Piotra jest umożliwienie każdemu spróbowania łucznictwa. Jego motto to: „łucznictwo jest wszystkim tym czym chcesz, żeby było” – nie każdy musi być sportowcem, liczy się pięknie oddany strzał i dobra zabawa.
Realizuje różne pomysły, mające na celu popularyzację łucznictwa przez rekreację i zabawę – tylko we Wrocławiu można wziąć udział w zawodach z elementami role – playing game, czyli … wojnie z goblinami, spłynąć Odrą pontonami z łukiem w ręku, czy zapisać się na wakacje z łukiem nad jeziorem.
 
Copyright ©2019 Centrum Łucznictwa Tradycyjnego, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 109