KLUB CŁT

Klub mieści się przy ul. Osobowickiej 109. Klub posiada oświetlone tory łucznicze na 25m, toaletę przystosowaną dla osób niepełnosprawnych, prysznic. Obiekt ma charakter półotwarty – cele znajdują się pod dachem, strzelanie odbywa się na świeżym powietrzu. Do dyspozycji ogrzewany piecykiem typu „koza” pokoik daje przytulne schronienie w razie niepogody. Strzelać można także spod dachu z dystansu 25 m. Obiekt jest oświetlony i pozwala strzelać po zapadnięciu zmroku. Dostępny 7 dni w tygodniu ( za wyjątkiem szkoleń oraz zamkniętych wydarzeń). 

Klub wymaga utrzymania, zatem korzystanie z torów łuczniczych jest płatne.
Ścieżka Łucznicza

Centrum Łucznictwa Tradycyjnego jest pomysłodawcą, fundatorem i opiekunem Ścieżki Łuczniczej w lesie Osobowickim. Jest to pierwszy w Polsce otwarty, darmowy obiekt sportowy dedykowany łucznictwu tradycyjnemu, powstały za zgodą Zarządu Zieleni Miejskiej Wrocławia.
Ścieżka pozwala przez cały rok na uprawianie łucznictwa terenowego. Została zaprojektowana przez Piotra Goneta zgodnie z wytycznymi ATA Archery Park Guide.
Na Ścieżkę składa się 12 stanowisk łuczniczych.
Ścieżka utrzymywana jest wysiłkiem klubu CŁT i dzięki pracy wolontariuszy.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do korzystania ze strzelnicy (tylko z łuków!). Przed rozpoczęciem korzystania ze Ścieżki koniecznie zapoznaj się z regulaminem!
Jeśli chcesz, możesz nam pomóc w utrzymaniu tego obiektu na wiele sposobów – wszelkie pomysły, sugestie i oferty wsparcia prosimy kierować na mail: piotr.clt@gmail.com

 

Strzelnica w Lesie Osobowickim

Strzelnica Łuczniczo-Wiatrówkowa w Lesie Osobowickim to dawna, poniemiecka strzelnica wojskowa z lat 30tych XX wieku. W tym miejscu przez wiele lat założyciel klubu CŁT strzelał z łuku.  Szkoda było mu patrzeć, jak obiekt zarasta lasem. W 2015 roku Piotr  napisał projekt WBO w kwocie 150 000 złotych. Dzięki wspólnym działaniom mieszkańców osiedla, członków klubu i sympatyków sportów strzeleckich został wybrany głosami mieszkańców Wrocławia do realizacji. W 2016 roku Strzelnica została oddana do użytku. Jest jedyną publiczną strzelnicą – otwartą dla każdego – na terenie Wrocławia, z której można korzystać bez żadnych opłat.

Copyright ©2019 Centrum Łucznictwa Tradycyjnego, All Rights Reserved.
Liczba odwiedzin: 129