Adrspach 2015

P1020877

 

Ponad 20 osób z Centrum Łucznictwa Tradycyjnego we Wrocławiu wzięło jednej z rund Czeskiej Ligi 3D. Runda Adrspaska jest najtrudniejszą z wszystkich. Trudność sprawia przede wszystkim zróżnicowane rozstawienie celów, które często znajdują się bardzo wysoko lub bardzo nisko.

Dla nizinnych łuczników takich jak my jest to duży sprawdzian nie tylko umiejętności, ale i wyobraźni. W tej formule strzelamy tylko jedną strzałą do celu, co czyni zawody jeszcze bardziej wymagającymi. Wiele celów stoi na tle skał, co dodatkowo podnosi stres związany ze stratą strzały w razie nietrafienia.

Łucznictwo 3D w Czechach jest bardzo popularnym sportem. W ciągu roku rozgrywanych jest 12 zawodów ligi (jedna w miesiącu), każda w innym regionie kraju.
W tegorocznej rundzie w Adrspachu strzelało ponad 180 zawodników.

Adrspach to dla nas nie tylko wyjazd klubowy i piękny spacer po górach. Jest to także niepowtarzalna okazja do wzięcia udziału w zawodach, których poziom wyznaczają jedni z najlepszych łuczników Europy i świata.

Tym bardziej cieszą nas sukcesy na tej imprezie.

W tym roku udało się nam wywalczyć dwa medale w dwóch kategoriach sprzętowych.

W kategorii TR-RB (hunter) Adam Staszkiewicz zabłysnął świetnym wyczuciem, strzelając 34 z 35 figur (tylko jedno pudło!) i plasując się ostatecznie na 3cim miejscu

W kategorii TR-LB (longbow) także trzecie miejsce zajął Piotr Gonet.

Wysoko uplasowali się także: Piotr Gruszczyński ( 7 miejsce), Jakub Solarz (9 miejsce) oraz Mateusz Szewczyk ( 11miejsce).

Bardzo udany wyjazd, świetna atmosfera i przyjaźni organizatorzy, którym serdecznie dziękujemy za gościnę. Wrócimy tam za rok!

 

Więcej zdjęć na naszym facebookowym profilu: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1077607028924632.1073741863.287186837966659&type=1