Conquest Cup 2018 – Istambuł

Po raz czwarty już miałem przyjemność wziąć udział w wyjątkowej imprezie łuczniczej.

500 zawodników z ponad 50 krajów, zarówno łucznictwa tradycyjnego, jak i olimpijskiego i bloczkowego spotyka się co roku w Stambule aby wspólnie strzelać, rozmawiać i zawierać przyjaźnie. Zdjęcia z tego niesamowitego wydarzenia znajdują się w tym albumie.

W tym roku strzelanie odbywało się na odległość 70m do tradycyjnego celu tureckiego PUTA. Trudne warunki pogodowe – porywisty wiatr – oraz ćwierćfinały strzelane w wieczornej sesji to bardzo trudne wyzwanie. W kategorii tradycyjnej strzelało około 200 zawodników. Wejście do finałowej 16-tki to trudne zadanie. Z Polski Łukasz Nawalny oraz ja mieliśmy szansę walczyć w finale, niestety odrobiny szczęścia zabrakło do tego i ostatecznie obaj odpadliśmy. To 4 raz, gdy znajduję się w finałowej 16 tce ( po 3 miejscu w 2012, 11 w 2016, 4 w 2017). Serdecznie dziękuję organizatorom, wolontariuszom, sponsorom oraz rządowi Turcji za wsparcie tej wyjątkowej imprezy, dzięki której możemy spotykać się i wymieniać doświadczenia.

Piotr Gonet

Więcej zdjęć na naszym profilu FB:

Centrum Łucznictwa Tradycyjnego

Centrum Łucznictwa Tradycyjnego, Wrocław, Poland. 2,099 likes · 48 talking about this · 123 were here. Centrum Łucznictwa Tradycyjnego / Traditional Archery Center – Wrocław