II Osobliwości Łowiectwa Zimą

predator„Osobliwości Łowiectwa Zimą 9.02. 2013”

9.30 – 10.00         rejestracja i podział na grupy

10:00                     odprawa i rozprowadzenie grup

10:15-14:00        pierwsza część zawodów

14:00                     gorące jedzenie dla zawodników

14:30                     finały

16:00                     wręczenie dyplomów i nagród.

Informacje o turnieju

Tegoroczne, drugie już Osobliwości zabiorą Was w świat prawdziwego łowcy – Predatora. Podczas turnieju wcielacie się w postać, która z łukiem w ręku odbywa na naszej placecie rytuał przejścia. Turniej jest osadzony w świecie wykreowanym przez popularną serię filmów „Obcy kontra Predator”.

Aby przybliżyć Wam postać przytoczymy słowa Bestiariusza:

„Yautja często są zwani ostatecznymi łowcami. Nieustannie przemierzają oni wszechświat
w poszukiwaniu zwierzyny godnej polowania. Polowanie dla każdego predatora wydaje się stanowić nie tyle rodzaj rozrywki, a cel egzystencji, sztukę doskonaloną przez całe życie. Jest ono jedynym ostatecznym celem w życiu łowcy i jedynym jego zajęciem. Ukoronowaniem łowów jest zdobycie trofeum (najczęściej głowy) najtrudniejszego przeciwnika na obszarze polowania.

Predator posiada również kamuflaż termooptyczny (tzw. cloak) czyniący go przezroczystym dla ludzkiego wzroku, maskę pozwalającą mu śledzić ciepło (przydatne w polowaniu na organizmy wydalające ciepło, zwłaszcza ludzi), elektryczność (doskonałe na obcych), patrzenie przez ściany i rentgenowski wzrok ‘’

Konkurencje:

I

Część pierwsza to polowanie na członków dziesięcioosobowej jednostki specjalnej wysłanej w celu porwania/zniszczenia Waszego celu nr 1 – Królowej Obcych.

W walce z oddziałem specjalnym możecie oddać po 5 strzał do każdego celu:

– każdy cel posiada punkty trafień (wytrzymałość) i tylko strzelenie równej lub większej liczby punktów na danym celu daje Wam szansę na zdobycie Trofeum. Punkty trafień są zaznaczone na każdym celu i mogą się różnić w zależności od ofiary. Punktacja: 5/4/2

Trofeum (najczęściej czaszka upolowanej ofiary) to Wasza przepustka w świat dorosłości
w społeczeństwie kosmicznych łowców.  W turnieju będą tylko 3 ofiary godne tego, by zabrać ich trofeum.

RANY – jeżeli nie pokonacie ofiary to otrzymujecie jedną RANĘ. Postać, w którą się wcielacie nie jest nieśmiertelna. Po otrzymaniu 6 ran kontynuujecie zabawę do końca ( w końcu o zabawę tu chodzi), jednak nie ukończycie gry i przy Waszym imieniu znajdzie się smutny skrót KIA  (nie o popularną markę auta tu chodzi, tylko skrót od Killed In Action, czyli poległ na polu chwały).

Dodatkowo na swojej drodze spotkacie dodatkowe cele takie jak:

–  3 jaja królowej. Dowolna ilość strzał, czas – 40 sekund. Jaja i plugawe potomstwo, które z nich się wykluwa nie zadaje Wam obrażeń, jednak jeśli nie traficie chociaż jednego z nich, mały potwór oplata waszą szyje i umieszcza w Waszym brzuchu larwę obcego. Oznacza to, że nadal możecie ukończyć grę, jednak po zabraniu Was na pokład statku obcych (czyli w powrotnej drodze do domu) Wasza postać umiera….  Trafienie w jajo – 5 punktów (wielokrotne trafienia w jedno jajo się nie liczą)

–  3 czujniki ruchu, po dwie strzały na cel. Trafienie w czujnik – 5pkt. Nie trafienie chociaż jednego
z nich uruchamia pułapkę, która zadaje Wam 1 RANĘ. Trafienie w czujnik – 5 pkt (wielokrotne trafienia w jeden czujnik się nie liczą)

II

Finał, czyli decydujące starcie to spotkanie z samą Królową Obcych, które przesądzi o Waszym być albo nie być, gdyż jeśli nie uda Wam się jej pokonać, zostaje wam jedynie autodestrukcja i koniec gry.

Królowa to trudny przeciwnik. Strzelamy do niej na zasadzie dochodzonego (70,60,50,40,30,20) metrów po jednej strzale z każdej odległości. Punktacja – 10/8/5

W tej konkurencji dzieci i młodzież strzelają z dystansów 60,50,40,30,20,10 m

Część z Was nie przetrwa tej gry, część przetrwa, by później umrzeć marnie z obcym w brzuchu, część wyjdzie z tego cało i właśnie Ci będą cieszyć się galaktyczną sławą zabójcy królowej.
We wszechświecie są tylko dwie kategorie istnień: łowcy i ofiary.

Aby ukończyć grę i zostać pełnoprawnym predatorem należy:

Zabić królową

Nie zostać zarażonym

Zdobyć  trofeum

Ci, którzy przeżyją  a nie spełnią powyższych warunków, przez najbliższy rok będą  szorować gary na statku kosmicznym.

Pozostałe niedojdy będą gryźć piach na tej opuszczonej przez wyższe formy inteligencji planecie, a imię ich będzie zapomniane.

Kategorie sprzętowe:

Kategoria  łuk tradycyjny  obejmuje łuki naturalne, z półką i bez półki wg klasyfikacji PSŁT.

Kategoria hunter – wg klasyfikacji PSŁT.

Aby przystąpić do turnieju należy posiadać minimum 6 strzał.

Zawodnicy zostaną przydzieleni do poszczególnych grup na drodze losowania, które odbędzie się przed zawodami, z wyłączeniem sędziów. Jeżeli z jakichś przyczyn chcecie być razem w grupie, prosimy o poinformowanie nas o tym na zgłoszeniu.

Punkty zliczane będą przez sędziego tylko w obecności zawodnika.

Nie zalicza się trafień w przypadku, gdy strzała odbiła się bądź przeszła przez cel.

W przypadku oddania większej ilości strzałów niż jest to dozwolone w danej konkurencji, zawodnikowi odejmuje się punkty za najlepiej punktowany strzał.

Obowiązuje zakaz oddawania dodatkowych strzałów w sytuacji, w której po podejściu do maty (lub innego celu) okaże się, że zawodnik oddał mniejszą liczbę strzałów, aniżeli przewidziano to w danej konkurencji.

Trafienia na linii będą liczone na korzyść zawodnika.

Sędziowie będą również zawodnikami. Ich punkty  zliczane będą w obecności zawodników z danej grupy.

Podczas zawodów będzie paliło się ognisko.

W cenie zawodów – tradycyjna pyszna grochówka z porcją chleba.

W turnieju oddamy łącznie około 70 strzałów.

Wpisowe na zawody to 30zł (dorośli) i 15zł (niepełnoletni) płatne w dniu zawodów.

Ze względu na i w trosce o profesjonalne przygotowanie imprezy, prosimy –
nie zapomnijcie o zgłoszeniach!

Zgłoszenia proszę nadsyłać na adres piotr.clt@gmail.com do dnia 31 stycznia 2013 roku.  Zgłoszenia po tym terminie nie będą przyjmowane.

Honorowy patronat nad zawodami obejmuje logo stowarzyszenia

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego

Serdecznie zapraszamy!