Klub CŁT

Centrum Łucznictwa Tradycyjnego 

Klub Centrum Łucznictwa Tradycyjnego to nie tylko miejsce w którym można trenować, lecz przede wszystkim grupa świetnych łuczników tradycyjnych. . CŁT to pierwszy klub  łucznictwa tradycyjnego w Polsce, założony w 2011 roku przez Piotra Goneta. Wychowankowie CŁT to ścisła czołówka łuczników tradycyjnych w Polsce. 

W klubie łuczniczym CŁT nie ważne jest, co robisz i kim jesteś w życiu codziennym. Ważne jest, jaką postawę prezentujesz, jak strzelasz i to, co potrafisz.

W klubie obowiązuje zasada wzajemnej życzliwości, w zrelaksowanej i zabawnej atmosferze próbujemy połączyć strzelanie na najwyższym poziomie z wypoczynkiem i spędzaniem czasu na świeżym powietrzu.  To wszystko stwarza dobrą atmosferę dla rozwoju umiejętności i sprawia, że w sposób naturalny wiedza łucznicza wsiąka w uczestników spotkań.  Zdrowa rywalizacja podczas treningów, organizowane przez CŁT unikalne turnieje oraz wyjazdy na zawody – w tym zagraniczne – dają członkom klubu żywy kontakt z tym amatorskim sportem oraz z dawną tradycją łuczniczą.

Klub , treningi oraz zajęcia prowadzi Piotr Gonet, założyciel i  pierwszy Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego w latach 2011-2013, wielokrotny medalista na zawodach krajowych i zagranicznych.

Członkowie CŁT mogą korzystać ze strzelnicy przez 7 dni w tygodniu przez cały rok, ponadto zobowiązują się do wspierania klubu comiesięczną opłatą klubową.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby wejść w świat łucznictwa tradycyjnego do dołączenia do naszego towarzystwa.

 

Jeśli chcesz przystąpić do klubu, rozwinąć swoje umiejętności, poznać innych łuczników i wziąć udział w życiu łuczniczym, najlepiej jest przejść następującą drogę, po kolei.

 Kurs Łuczniczy „Podstawy Łucznictwa”

Kurs „Podstawy łucznictwa” to jednodniowe, 3 godzinne spotkanie w grupie maksymalnie 4 osobowej, podczas których poznacie solidne podstawy prawidłowego posługiwania się łukiem tradycyjnym. Kurs skierowany jest do osób rozpoczynających przygodę z łucznictwem. Jest to kurs praktyczny, mający na celu jak najszybsze wprowadzenie w świat bezpiecznego i poprawnego strzelania z łuku.  Szkolenie wymaga absolutnej koncentracji. Spóźnienia na zajęcia nie są tolerowane ( nie czekamy na spóźnialskich). Kurs skierowany jest do osób dorosłych lub młodzieży od 14 roku życia za zgodą rodziców.

Po zakończeniu kursu zapraszamy do klubu, gdzie przez kolejne miesiące będziecie mogli doskonalić i rozwijać nabyte umiejętności.

Klub Łuczniczy

Na początku nie trzeba mieć własnego łuku – można korzystać ze sprzętu klubowego – lecz wymagane jest posiadanie zestawu ochraniaczy oraz – jak najszybciej – własnych strzał. Jeśli nie posiadasz strzał i ochraniaczy, żaden problem. Podczas treningów wszystko to dobierzemy a strzały wykonamy na zamówienie w przeciągu 2-3 tygodni od zamówienia. W czasie oczekiwania na strzały jest możliwość wypożyczenia sprzętu klubowego.

Koszt uczestnictwa w życiu klubu to 120 zł/mc dla osób nie posiadających sprzętu łuczniczego (łuk, strzały, ochraniacze, kołczan)  lub 100zł/m-c z własnym sprzętem

W przypadku zniszczenia wypożyczonego sprzętu klubowego, naliczane są dodatkowe opłaty:

Złamanie łuku- zwrot kosztu łuku

Złamanie strzały drewnianej – 20zł

Złamanie strzały carbonowej – 30 zł

W klubie obowiązuje system zniżek. Jest to ukłon w stronę wszystkich stałych klubowiczów za wsparcie finansowe klubu. Dzięki comiesięcznym wpłatom członków  klub jest w stanie funkcjonować.

Jak działają zniżki?

Każde opłacone 6 miesięcy przynależności do klubu CŁT (kiedykolwiek, niezależnie czy w sposób ciągły – liczą się jedynie opłaty miesięczne za pełne członkostwo) upoważnia Was do zniżki w wysokości 10zł odliczane od stawki podstawowej opłaty klubowej.

Opłata miesięczna w Klubie CŁT w 2015 roku to 100 zł/mc. Minimalna opłata klubowa po zniżce za 2015 rok to 50 zł.

Treningi klubu odbywają się według grafiku ( średnio 2 razy w tygodniu z instruktorem)

Klub oferuje:

– korzystanie ze strzelnicy CŁT przy Ostrzeszowskiej 7

– treningi w terenie, na strzelnicy i na ścieżce łuczniczej

– możliwość wyjazdu na zawody krajowe i zagraniczne

– stała opieka instruktorska