Osobliwości Łowiectwa Zimą 3

Osobliwości Łowiectwa Zimą 3 zombie-silhouette

„Człowiek człowiekowi wilkiem,  a Zombie Zombie Zombie”

Miejsce:  Strzelnica w lesie Osobowickim

Czas : 8 luty 2014, 10.00-16.00

 

Po raz już trzeci pragnę Was zaprosić na niekonwencjonalny i niepowtarzalny turniej we Wrocławiu. Po doświadczeniach pierwszych Osobliwości (niezapomniana latająca świnia i czarno – białe cele) i drugich (gra survivalowa w klimacie filmu „Predator”) nadszedł czas na ostateczną rozgrywkę.

Apokalipsa Zombie to temat każdemu znany i niejednemu bliski niczym kołek osikowy wampirzemu sercu. Jednocześnie pociągający i wstrętny klimat rozkładających się upiornych zwłok towarzyszy naszej popkulturze od dawna.  Temat ten domagał się swojego odpowiednika w turnieju łuczniczym, dlatego nie  pozostaliśmy mu obojętniJ

Osobliwości Łowiectwa Zimą przeniosą Was – uczestników – w wyimaginowaną  scenerię świata na krawędzi upadku. Jako jedni z ostatnich ludzi wśród szalejącego tłumu zombie przedzieracie się do punktu ewakuacyjnego, by tam bronić się do ostatka przed hordą nieumarłych. Zostaliście tam wezwani przez powtarzający się komunikat w radiu i nie wiecie, co Was tam czeka.

Przed Wami wiele wyzwań – czy uratujecie małą dziewczynkę przed ugryzieniem, czy też przypadkowo ją postrzelicie? Czy uratujecie młodą kobietę przed wstrętnymi Zombie? Czy wasze miękkie serce ulituje się nad niemowlakiem – zombie, czy też podejmiecie dojrzałą decyzję i zastrzelicie potwora, żerującego na litości i miłosierdziu ludzkim?  Te dylematy pozostawcie za sobą. Czas na takie sprawy był przedtem, teraz liczy się przetrwanie – czyli celne oko i determinacja.

Zasady ogólne:

Aby przystąpić do turnieju, należy posiadać łuk i minimum 6 strzał, ale jak zawsze na naszych turniejach – weźcie więcej, bo mogą  się przydać. W turnieju istnieje podział na kategorie sprzętowe   ( w tych kategoriach będą przyznawane dyplomy za pierwsze, drugie i trzecie miejsce ) :

– łuki tradycyjne (wg klasyfikacji PSŁT – razem strzelają łuki naturalne, łuki bez okna i łuki z oknem, wyjątkowo dla strzelających z zekiera dopuszczamy carbonowe strzały)

– łuki typu hunter ( dopuszczalne carbonowe strzały, łuki olimpijskie bez oprzyrządowania)

– łuki bloczkowe dopuszczone na życzenie zawodnika  ( chętnych prosimy o kontakt!)

Turniej o charakterze myśliwskim – mogą wystąpić konkurencje na czas, ale ze względu na trudny zimowy teren nie wymagające przemieszczania się.

Przebieg turnieju:

Rejestracja godzina 10.00 – 10.30

10.30 – 10.45 dobór grup i omówienie zasad turnieju

Rozgrzewka (zapewniamy cele) – 9:00 – 11.00

Rozprowadzenie sędziów – 10.45 – 11.00

Start: punktualnie 11.00

Zakończenie planowane jest około godziny 16tej. W zależności od ilości uczestników turniej może trwać dłużej,  niż zakładamy – nawet do godziny 18 tej.  Za ewentualne komplikacje z góry przepraszamy.

W trakcie turnieju będzie palić się ognisko. W tym roku nie zapewniamy ciepłego posiłku, ale można zabrać kiełbasę i ją usmażyć podczas liczenia punktów.

Rejestracja zawodników:

Ponieważ docieracie na miejsce  przedzierając się przez tłum zombie, nie mamy pewności czy Wam się uda. Daltego nie prowadzimy rejestracji zawodników. Każdy, kto dotrze na miejsce przed godziną 10.30 (start turnieju)  i opłaci wpisowe weźmie udział w turnieju. Każdy, kto się spóźni – nie weźmie w nim udziału.  Przygotowujemy 100 kart zawodniczych – wystarczy dla każdego.

Kto spóźni się choć 1 minutę, nie zostanie do niego dopuszczony. Od tej reguły nie ma wyjątków. 

W trakcje turnieju Konkurencja Specjalna umożliwi Wam zdobycie kuponu na  150 zł do wydania*       w sklepie Centrum Łucznictwa Tradycyjnego. Każdy z uczestników będzie miał okazję strzelić z łuku Tombow oraz zestawu dobranych do niego strzał (złożonych z elementów Bearpaw ) do celu i wygrać nagrodę.  Konkurencja jest nieobowiązkowa i nie wlicza się do ogólnej punktacji z turnieju. Uwaga – reklama J !

Wpisowe wynosi – 30 zł dorośli, 15 zł – nieletni

 Turniej jest organizowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego www.lucznicytradycyjni.org

Serdecznie zapraszam do zabawy

Piotr Gonet

————————————————————————————————————————————-

* na elementy strzał produkcji firmy Bearpaw (promienie, lotki, noki, groty)