Osobliwości Łowiectwa Zimą 4

goblins-1540816

Osobliwości Łowiectwa Zimą 4, czyli Wojna z Goblinami.

Miejsce: Las Osobowicki, Wrocław

Czas : 7 luty 2015, 10.00-16.00

Po raz czwarty już pragnę Was zaprosić na nasz wyjątkowy turniej we Wrocławiu. Tym razem wybierzemy się współnie na spotkanie z nadciągającymi bandami orków i goblinów. Jak wieść niesie, łagodne ostatnio zimy i brak śniegu sprzyjały nie tylko ludziom – wszelkie plugawe stwory namnożyły się pod Samotną Górą Ślężą i zapuszczają się na naszą stronę Odry 😉

Bandy orków , golinów oraz wielkich złych szczurów wałęsają się po kraju, kradnąc bydło, podpalając obejścia i napadając na podróżnych. Są jeszcze zbyt mało liczne aby zagrozić miastom, ale nie zamierzamy dalej bezczynnie czekać. Wszystkich wolnych i odważnych ludzi wzywamy do stawienia się na naszym turnieju i wyplenienia zarazy łukiem i strzałą raz na zawsze!

Zasady turnieju:

Osobliwości Łowiectwa Zimą 4 to turniej o charakterze rekreacyjnym, mający na celu dostarczenie przede wszystkim dobrej i ciekawej łuczniczej zabawy. Nasz turniej powstaje z miłości i pasji do łucznictwa tradycyjnego, dlatego naturalnym jest, że zaspokoi on także wybrednych uczestników.

Dlatego mamy nadzieję że nie zdziwi Was to, że strzelać będziecie po 74 osobnych trajektoriach do 74 postaci orków, goblinów oraz wielkich szczurów. W turnieju wystrzelimy 120 strzał na dystansach 5-35 m.

Aby przystąpić do turnieju, należy posiadać łuk i minimum 6 strzał, ale jak zawsze na naszych turniejach – weźcie więcej, bo mogą się przydać 🙂

W turnieju istnieje podział na dwie kategorie sprzętowe. W tych kategoriach będą przyznawane dyplomy za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Łuk tradycyjny – razem w jednej kategorii strzelają łuki tradycyjne: naturalne, klejone, jednoczęściowe lub take-down z wcięciem w majdanie i dopuszczonym profilowaniem rękojeści. Nie dopuszcza się znaków na ramionach, majdanie lub ochraniaczu ułatwiające celowanie. Wyjątkowo osobom strzelającym za pomocą pierścienia łuczniczego zezwala się na używanie strzał carbonowych w tej kategorii. Dopuszczone są strzały drewniane z opierzeniem naturalnym. Groty tylko tarczowe.

Łuk tradycyjny myśliwski – w tej kategorii dopuszczone są carbonowe strzały, wszelkie łuki składane lub jednoczęściowe bez żadnego dodatkowego oprzyrządowania (clicker, button, stabilizator etc). Dozwolona jest jedynie podstawka pod strzałę oraz miejsce osadzenia strzały na cięciwie. Groty tylko tarczowe. Opierzenie dowolne.

W turnieju dozwolone jest strzelanie dowolną techniką pod warunkiem, że palec wskazujący lub środkowy ręki cieciwnej podczas strzelania dotyka strzały. Zabranione jest strzelanie techniką stringwalking.

Zasady szczegółowe:

Na trasie turnieju znajduje się 10 stanowisk. Na każdym stanowisku znajduje się od 6 do 9 celów. W turnieju jako cele wystapią 3 różne czarne charaktery 2D w różnych kobinacjach punktowene:

Szczur – 4 pkt

Goblin – 5/4/2

Ork – 10/8/5

Do kazdego orka oraz goblina oddajemy po 2 strzały, do każdego szczura po 1 strzale. Łącznie oddamy 120 strzał do 74 postaci.

Strzelanie odbywa się z wyznaczonej kolorową taśmą linii.

W serii oddajemy po 6 strzał, na każdym stanowisku strzelamy 2 serie.

Podział na grupy w naszym turnieju jest dość nietypowy. Grupa na danym stanowisku – 8 osób – składa się dwóch mniejszych „półgrup” po 4 osoby. Cele ustawione są na stanowiskach zawsze w dwóch „bandach” – dalszej (składajacej się orków i goblinów) i bliższej (składającej się z goblinów i szczurów). Grupy łuczników strzelają jedna po drugiej – pierwsza grupa strzela do bliższej grupy celów, druga grupa strzela do dalszej grupy celów. Strzały są zbierane, punkty podliczane i grupy strzelają ponownie tym razem pierwsza grupa do dalszych a druga do bliższych celów. Na kazdym stanowisku oddajemy tym samym 2 serie po 6 strzał ( 6 do bliższych celów i 6 do dalszych). Po przejściu na kolejne stanowisko grupy zamieniają kolejność strzelania.

Uwaga! Zawodnik może oddać do danego celu więcej strzał niż 2 (ork, goblin) czy 1 (szczur). Będzie miał jednak liczone punkty tylko z tylu trafień ile jest dozwolonych regulaminem – po 2 na orka i goblina, po 1 na szczura.

Jednakże w przypadku kiedy w celu znajdzie się więcej strzał niż przewiduje regulamin, odejmuje się punkty za najlepszą strzałę !

Zadaniem startującego jest zdobycie jak największej liczby punktów podczas turnieju. Dozwolone jest przyjęcie odpowiedniej taktyki – np. wypuszczając więcej strzał w stronę wyżej punktowanych celów. Zawodnik może przyjąć dowolną pozycję strzelecką oraz w trakcie serii przemieszczać się swobodnie wzdłuż wyznaczonej linii strzelania. Może tez przyjąć dowolną kolejność strzelania w danej konkurencji.

Przebieg turnieju:

Rejestracja odbędzie się na terenie turnieju w godzinach 10.00 – 10.30

10.30 – 10.45 – zbiórka – dobór grup i omówienie zasad turnieju

Rozgrzewka (zapewniamy cele) – 9:00 – 11.00

Rozprowadzenie sędziów – 10.45 – 11.00

Start: punktualnie 11.00

Zakończenie planowane jest około godziny 16.30. W zależności od ilości uczestników turniej może trwać dłużej, niż zakładamy – nawet do godziny 18 tej. Za ewentualne komplikacje z góry przepraszamy. Jest to zawsze uzależnione od ilości uczestników i dyscypliny strzelania w grupach, dlatego prosimy o współpracę podczas przebiegu rozgrywki.

W trakcie turnieju będzie palić się ognisko. W tym roku nie zapewniamy ciepłego posiłku, ale zachęcamy do tego, aby zabrać ze soba potrzebne zapasy. Będzie można usmazyć kiełbaskę nad ogniem!

Rejestracja zawodników:

Ponieważ teren jest opanowany przez Orków i Gobliny, nie mamy pewności czy Wam się uda dotrzeć na miejsce o czasie. Dlatego nie prowadzimy rejestracji zawodników. Każdy, kto dotrze na miejsce przed godziną 10.30 (zakończenie rejestracji i start turnieju) i opłaci wpisowe weźmie udział w turnieju. Każdy, kto się spóźni – nie weźmie w nim udziału. Od tej reguły nie ma odwołania !

Turniej obliczony jest na 80 zawodników i tyle będziemy mieli naszykowanych kart startowych.

Jeżeli chcecie mieć gwarancję że nie zabraknie dla Was miejsca na naszym turnieju to wyślijcie swoje zgłoszenie zawierające imię i nazwisko oraz kategorię sprzętową na adres mailowy: rejestracja.clt@gmail.com a następnie opłaćcie wpisowe przelewem na konto:

Centrum Łucznictwa Tradycyjnego Piotr Gonet

ul. Ostrzeszowska 7

51 -010 Wrocław

Nr .konta:

28 1140 2004 0000 3102 7401 9184

W tytule przelewu proszę wpisać : wpisowe na zawody (imię i nazwisko)

Wpisowe wynosi 40 zł dla dorosłych oraz 20 zł dla osób nieletnich, które mogą startować w turnieju jedynie pod opieką osób dorosłych.

Dokładne miejsce zbiórki w Lesie Osobowickim podamy w późniejszym terminie. Lokacja turnieju jest uzależniona od pogody i tego, czy w lutym chwyci mróz. Jeśli tak, to turniej odbędzie się na Strzelnicy w Lesie Osobowickim, czyli tam, gdzie odbywa się od 3 lat. (co pozwoli nam wejść na wały strzelnicy i strzelać z góry). Jeśli nie, to przeniesiemy się głębiej w las w okolice Szwedzkiego Szańca, gdzie teren jest bardziej zróżnicowany i nie tak stromy. Informacja na ten temat pojawi się na naszym facebookowym profilu oraz stronie www.centrumlucznictwatradycyjnego.com na tydzień przed zawodami.

Serdecznie zapraszamy do zabawy

Piotr Gonet i Członkowie Klubu Centrum Łucznictwa Tradycyjnego