Paulina Sosnowicz i Marika Witek wygrały turniej w Chinach !

paulinaPaulina Sosnowicz oraz Marika Witek reprezentowały nasz kraj na międzynarodowych zawodach w Chinach w mieście Huzhu w prowincji Quinghai.

Jest to jeden z największych azjatyckich turniejów. Kilkuset zawodników z kilkunastu krajów startuje i mierzy się w zawodach rozgrywanych na wyżynie tybetańskiej.

Paulina Sosnowicz zdobyła złoty medal indywidualnie, a razem z Mariką Witek złoty medal także drużynowo (wraz z Wegrami oraz Grecją). Serdecznie gratuluję !

Wyczyn naszych zawodniczek świetnie wpisuje się w ciąg naszych udanych występów w Chinach. Od 2010 roku rokrocznie przywozimy stamtąd medale. Dzięki temu w Chinach znani jesteśmy jako świetni łucznicy tradycyjni których warto jest zapraszać. Nigdy się nie poddajemy i zawsze strzelamy do końca!

http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/lucznictwo-sport-medytacyjny,142618.html

Wywiad z naszymi zawodniczkami http://youtu.be/W8-mdyYdwtQ

Dwie najlepsze zawodniczki Centrum Łucznictwa Tradycyjnego trafiły na ten turniej dzięki kontaktom utrzymywanym przez Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego od 2010 roku, kiedy zdobyłem srebrny medal na międzynarodowych zawodach Colorful Arrow Cup  w mieście Jianzha. W tym roku na tym samym turnieju będzie kolejna reprezentacja Polski, w której skład wchodzi inny członek naszego klubu – Grzegorz Osiecki. Mamy nadzieję że historia zatoczy koło i będziemy mieli kolejną okazję do świętowania!

Polskie Stowarzyszenie Łucznictwa Tradycyjnego umiejętnie selekcjonuje zawodników  i  chciałbym tutaj podziękować w imieniu klubu Centrum Łucznictwa Tradycyjnego Zarządowi naszego Stowarzyszenia za zaufanie, jakim została obdarzona młoda jeszcze i nieostrzelana łuczniczka, Marika Witek. Jak widać nie zawiodła pokładanych w niej nadziei.

DSCF3824Dziękuję Wam za ciężką pracę na treningach, poświęcenie i cierpliwość dla trenera. Oby więcej takich sukcesów!

Piotr Gonet
Na zdjęciu – Paulina Sosnowicz, Piotr Gonet, Marika Witek