Seminarium łucznicze oraz Turniej Halloweenowy w Sycowie.

Seminarium łuczniczeW ostatni wtorek w MOSiR Syców na zaproszenie Dyrektora tej placówki, Pana Adama Hrechorowicza poprowadziłem seminarium łucznicze I i II stopnia ( dla grupy początkującej i zaawansowanej).

To już drugi rok rozwoju sekcji łucznictwa tradycyjnego którą miałem zaszczyt współtworzyć i można jedynie z przyjemnością patrzeć jak prężnie rozwija się tamtejsza grupa łuczników.  Dzięki nieustającemu wsparciu pana Adama nie tylko łucznicy mają przyjazne miejsce i regularne treningi, lecz także co roku organizują Łuczniczy Halloween.

To wydarzenie łucznicze na stałe wpisuje się w kalendarz naszych klubowych wyjazdów. W tym roku Sycowiacy zaskoczyli nas nie tylko świetną organizacją, lecz także wyjątkową oprawą. Światło i muzyka (bardzo moim zdaniem przyjemnie dobrana) tworzyły atmosferę przyjazną i rozluźnioną, co sprzyjało pogłębionej integracji. Liczne i doborowe towarzystwo grzało się przy ognisku.

Wydarzenie to miało także kilka pięknych momentów. Na rozpoczęcie turnieju łucznicy oddali honorową salwę z płonących strzał do stawu w parku, następnie zostały wypuszczone w niebo  lampiony.

Turniej strzelaliśmy do osobliwych tarcz z motywami dyni.  Nagrodą w turnieju były wielkie dynie rzeźbione przez Pana Ireneusza Lebka.  Największą z nich miałem przyjemność wygrać, drugie miejsce zajął jeden z najlepszych łuczników w naszym klubie,  Jerzy Jaworski. Trzecie miejsce jak zawsze rewelacyjna Anna Płotycia z Wołczyna ( An-onimy).  Poniżej bardzo ładne zdjęcia zrobione przez Pana Zbigniewa Nowaka, który artykuł o Łuczniczym Halloween zamieścił na stronie http://olesnica24.com/Publicystyka,czytaj,154,Ogniste-strzaly#.UnZFrBBkYSw .

Łuczniczy Halloween na stronie MOSiR Syców: http://www.mosir.sycow.pl/Aktualnosci/II-%C5%81uczniczy-Halloween-Syc%C3%B3w-2013

W imieniu klubu dziękuję Organizatorom za zaproszenie i świetną zabawę.

Piotr Gonet