Sezon 2017

Sezon 2017 w Centrum Łucznictwa Tradycyjnego

Trwa nabór na kursy łucznicze oraz do sekcji łuczniczych w naszym klubie.

Każdy kolejny rok naszej działalności przynosi zmiany w organizacji działania naszego klubu. Zmieniamy się, rozwijamy, wyciągamy wnioski i idziemy dalej, mając na celu poprawę Waszych wyników. Zmiany, o których poniżej, dotyczą treningów oraz powstania sekcji łucznictwa bloczkowego, barebow i olimpijskiego. Od kwietnia działamy w trybie letnim – harmonogram poniżej.

Sekcja łucznictwa tradycyjnego:

Treningi sekcji tradycyjnej dalej odbywać się będą w sobotę. Od kwietnia do września,od godziny 10 tej rano do godziny 13tej będą to zajęcia z trenerem Piotrem Gonetem. Dodatkowe konsultacje – wtorek od godziny 17 tej do 20 tej.

Wszystkie osoby z sekcji tradycyjnej, które deklarują aktywność turniejową w tym sezonie, chcą reprezentować klub na zawodach, z dumą nosić barwy klubowe oraz podnosić umiejętności łucznicze, zapraszamy na dodatkowe treningi terenowe:
– w czwartek od 8.30 rano do godziny 11tej na Ścieżce Łuczniczej
– w piątek od godziny 16.30 do godziny 19tej na Ścieżce Łuczniczej
Wszystkie zainteresowane udziałem w dodatkowych zajęciach osoby proszę o kontakt.
Treningi terenowe prowadzone będą przez aktywnych, czołowych zawodników 3D w Polsce: Piotra Gruszczyńskiego, Jakuba Solarza, Rafała Stempskiego, Mateusza Szewczyka oraz Piotra Goneta.

Sekcja łucznictwa barebow, olimpijskiego oraz bloczkowego:

Sekcja łucznictwa barebow, olimpijskiego oraz bloczkowego, którą poprowadzi trener Dariusz Ciesielski, spotyka się od godziny 9 tej do godziny 13 tej w każdą niedzielę. Zajęcia rozpoczynają się oficjalnie od maja, ale już trwają zapisy i wszystkie osoby zainteresowane rozwojem łuczniczym w tym kierunku prosimy o kontakt.

Prowadzący zajęcia:

Trener Piotr Gonet, założyciel Centrum Łucznictwa Tradycyjnego, pomysłodawca i pierwszy prezes Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego. Jego wychowankowie z klubu to czołowi polscy zawodnicy, złoci, srebrni i brązowi medaliści turniejów łucznictwa tradycyjnego w Polsce i za granicą. W dotychczasowej praktyce jego wychowankowie zdobyli 17 z 36 możliwych medali Mistrzostw Polski w Łucznictwie Tradycyjnym w kategoriach sprzętowych, w których klub CŁT wystawił zawodników. Piotr jest organizatorem życia łuczniczego, autorem wielu rozwiązań wprowadzanych na zawodach, pomysłodawcą licznych inicjatyw łuczniczych. Dwukrotny Mistrz Polski w Łucznictwie Terenowym 3D, Mistrz Polski w Łucznictwie Tradycyjnym (PSŁT), wielokrotny medalista w kraju i za granicą ( 3 miejsce Conquest Cup, Stambuł, 2 miejsce w Chinach). Dwukrotnie reprezentował Polskę podczas World Traditional Archery Festival w Korei. W tym roku razem z drużyną zdobył tytuł Drużynowego Mistrza Polski w Łucznictwie 24h. Strzela od 20 lat, chętnie dzieląc się wiedzą i pomagając indywidualnie w rozwoju wszystkim chętnym.

Trener Dariusz Ciesielski ze sportem związany jest od wielu lat. Od 8 roku życia trenował akrobatykę, od 10 – sporty walki, od 2012 trenuje łucznictwo. Swoją przygodę z łukiem zaczął od łucznictwa tradycyjnego, trafiając do klubu Piotra Goneta i trenując w nim przez pierwsze lata. W tym czasie też ukończył kurs myśliwski EBEP (międzynarodowe uprawnienia myśliwskie) z łukiem tradycyjnym typu hunter. Jest to jedyna osoba w Polsce, która w tej kategorii ukończyła ten kurs. W 2013 roku został Mistrzem Polski w Łucznictwie Tradycyjnym (PSŁT) w kategorii łuku hunter. W 2014 zdobył złoto w międzynarodowych zawodach 3D we Wrocławiu.
Darek na tym etapie swojej kariery postanowił zająć się łucznictwem sportowym, trenując w klubie „Rybnik-Reflex”. W tym czasie wziął udział w szkoleniach międzynarodowych z łucznictwa polowego oraz ukończył kurs instruktora sportu i kurs trenera III klasy w łucznictwie.
W 2015r trafił do klubu „Karima-Prząsław” pod skrzydła głównego trenera Krzysztofa Karonia oraz trenerów Adam Ścibski i Andrzej Karonia, gdzie doskonalił swoje umiejętności. To pozwoliło mu zdobyć w 2016 tytuł II-giego Wicemistrza Polski 3D WA oraz Mistrza Polski w Łucznictwie Polowym w kategorii Barebow.

Z nowości – jesteśmy w trakcie zakładania Sportowego Klubu Łuczniczego „Wrocław”, wszystkie osoby które zechcą będą mogły przez klub wyrobić sobie licencję zawodniczą PZŁucz, jak tylko zakończymy sprawy związane z rejestracją klubu.

Serdecznie zapraszamy!