Sulechowski Turniej Łuczniczy

24.05.2014  bawiliśmy w Sulechowie. Dzięki wyjątkowej gościnności Piotra Bodnara jako klub Centrum Łucznictwa Tradycyjnego otrzymaliśmy łącznie 11 zaproszeń na Sulechowski Turniej Łucznictwa Tradycyjnego organizowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Łucznictwa Tradycyjnego i przy współudziale Lubuskiego Stowarzyszenia Łucznictwa tradycyjnego.
Turniej po raz pierwszy organizowany przez Piotra skupił wyjątkowo dużą liczbę znanych i mniej znanych, lecz w przeważającej mierze doskonałych łuczników z całej Polski.
Stawiło się łącznie 48 uczestników, w tym medalistów Mistrzostw Polski w Łucznictwie Tradycyjnym. Dobre przygotowanie zawodów, troska o uczestników i pozytywne podejście organizatora do najdrobniejszych detali pokazały, że w Lubuskiem jest osoba która nie tylko chce, ale i potrafi zorganizować turniej przy pomocy miasta.
Niezbyt często zdarza się bowiem, byśmy mieli okazję strzelać w samym centrum. Widać było, że miastu zależy nie tylko na imprezie, ale i dobrym samopoczuciu uczestników. Liberalne podejście stróżów prawa do naszych niewinnych wybryków było przykładem na to, jak można zachować porządek nie psując łucznikom świetnej zabawy.
Turniej rozpoczął i zakończył się planowo. Mimo niekiedy przedłużających się przerw w strzelaniu spowodowanych duża ilością uczestników w stosunku do ilości celów nie było to bardzo odczuwalne. Pewien niedosyt pozostawiło strzelanie z murów miejskich, z pewnością można było strzelać więcej serii, ale jest to lekcja na przyszłość. Mimo tego, że turniej odbył się w Sulechowie po raz pierwszy wiemy po tym wyjeździe, że Piotr Bodnar od razu wyciągnął wnioski i za rok z pewnością turniej będzie przygotowany jeszcze lepiej. Jak to mówią – pierwsze koty za płoty.

Po zakończeniu strzelania przenieśliśmy się do zamkowych piwnic, by w zacnym towarzystwie dokonać dzieła zniszczenia wśród przygotowanej dla nas uczty. Długo w noc byłoby nas słychać, gdyby nie grube zamkowe mury.

Podsumowując – bardzo udany debiut Sulechowa na mapie łuczniczej Polski. Dodać można, że zaakredytowani uczestnicy mieli zapewniony nocleg w niedaleko położonym internacie.

Chciałbym tutaj podziękować i pogratulować organizatorowi odwagi i umiejętności doprowadzenia tego wydarzenia do finału.

Nasz klub wypadł świetnie i najserdeczniej gratuluję wytrwałości, pracy i sukcesu każdemu klubowiczowi, który wziął udział w tym wydarzeniu. Wszyscy wypadliście świetnie, szczególnie ze dla niektórych z Was był to turniejowy debiut.
Pięknie spisała się Paulina zajmując 2 miejsce zaraz za pozostającym w świetnej formie Łukaszowi Nawalnemu. Ania Sos w dodatkowej konkurencji pięknie strzeliła Sulechowskiego Kura. Piotr Gonet był 4-ty, Rafał Stempski 6 a Jakub Solarz 7. Łącznie w pierwszej 10 t-ce było 4 członków klubu CŁT.

Poniżej galeria zdjęć z wyjazdu.

DSC_0828 DSC_0825 DSC_0823 DSC_0810 DSC_0814 DSC_0811 DSC_0809 DSC_0807 DSC_0823 DSC_0825 DSC_0827 DSC_0833