Zima w klubie

Klub oferuje schronienie przed złą pogodą
Klub oferuje schronienie przed złą pogodą

Przejście klubu CŁT w tryb zimowy.

Listopad

Wszystkich łuczników z klubu CŁT oraz terenu Wrocławia i okolic zapraszam 9 listopada (niedziela) o godzinie 12 w południe na spotkanie organizacyjne. Będziemy omawiać funkcjonowanie klubu CŁT w zimie, dokonamy podziału na grupy ( o czym poniżej) a także przedyskutujemy budowę Ścieżki Łuczniczej w Lesie Osobowickim.

 

Od pierwszego grudnia do końca marca klub będzie działał na specjalnych zasadach.

Zimą są krótkie dni oraz, jak wiemy, jest zimno.

 

Jak zauważyliście – na treningach zrobiło się ciasno. Jak temperatura jeszcze spadnie, zrobi się niekomfortowo. Dodatkowo krótki dzień uniemożliwia nam treningi techniczne. Zimą też część osób zwykle rezygnuje ze strzelania i odkładają łuk na półkę do wiosny.

 

My jednak trenujemy cały rok. Zimą też jest sezon turniejowy. Zima to także czas na przygotowanie formy na wiosnę. Jedną z przewag, jakie mamy jako klub jest możliwość trenowania przez całą zimę. Kiedy inni łucznicy biorą łuk do ręki w kwietniu, my już jesteśmy gotowi !

 

Z pewnością część z Was obawia się zimy w CŁT. Niepotrzebnie. Przy rozpalonej kozie niejeden już się zagrzał. W tym małym pokoiku łatwo osiągnąć 40 stopni 🙂 Można zagrzać ręce i stopy, wypić gorącą herbatę, słowem spędzić czas będąc na świeżym powietrzu.

Część osób jest bardzo początkujących, część to „zawodowcy” i chodzi tutaj także o to byście nie przeszkadzali sobie wzajemnie. Każda z grup ma inne potrzeby treningowe.

 

Zmiany w CŁT:

 

Klub zostanie podzielony na III grupy:

 

I Grupa – Zawodnicza – trenuje w niedzielę od 10 tej do 13.30. Od 12tej do 13.30 będę prowadził konsultacje lub trening techniczny dla tej grupy – według potrzeb. Do tej grupy zapraszam osoby które jeżdżą na zawody i strzelili przynajmniej raz więcej niż 190 pkt w Lidze CŁT lub PSŁT. Maksymalna ilość osób w grupie – 18. W tej grupie będziemy przygotowywać się stricte pod nadchodzące wydarzenia w sezonie zimowym.

 

II Grupa – Podstawowa – trenuje w niedzielę od 13.30 do 17tej. Od 14 tej do 15.30 będę prowadził trening techniczny i/lub konsultacje dotyczące techniki strzelania. Do tej grupy zapraszam pozostałe osoby, które chcą pracować i rozwijać swoje umiejętności. Tutaj skupiać się będziemy głównie na technice strzelania. Jest to grupa przygotowująca osoby początkujące do przyszłego sezonu. Maksymalna ilość osób w grupie: 18

 

Osoby, które dołączą do jednej z powyższych grup zobowiązują się tym samym do reprezentowania barw klubu na zewnątrz przez cały rok 2015. Podczas zawodów, turniejów i wyjazdów noszą barwy klubowe (koszulki, bluzy, znaczki). Rejestrując się na zawody zawsze pamiętają o wpisaniu nazwy klubu (CŁT). Jest to elementarna zasada lojalności wobec klubu. Członkowie CŁT (jednej z powyższych grup) ponadto tak jak dotąd mogą korzystać z klubu w pozostałe dni tygodnia.

 

 

III Grupa – Otwarta – trenuje w sobotę od 13 do 17 tej. Do tej grupy zapraszam osoby które chcą strzelać rekreacyjnie bądź trenować na własną rękę. W tej grupie nie będą prowadzone konsultacje ani treningi techniczne. Do dołączenia do grupy otwartej zapraszamy serdecznie łuczników z terenu Wrocławia i okolic, którzy chcą przezimować w dobrych warunkach. Grupa przeznaczona jest dla osób posiadających własny sprzęt łuczniczy. Maksymalna ilość osób w grupie – 18. Minimalna – 8

 

Zapisy : zapisy do grup trwają do końca listopada. Aby dołączyć do jednej z grup, należy się do mnie zgłosić a następnie opłacić pierwszą ratę. Na ścianie w klubie wisi także lista, do której możecie się dopisywać.

 

Opłaty:

 

W miesiącach grudzień – marzec zmienia się tryb opłat za klub. Sezon zimowy jest wyjątkowy – w tym czasie klub nie generuje dochodów i musi przetrwać a także zapewniać komfortowe (w miarę możliwości) warunki treningu dla stałych członków klubu. Dlatego bardzo doceniam Wasze wsparcie finansowe. Niemniej każdej zimy sytuacja się powtarza i są trudności ze ściągalnością składek. Dlatego tym razem proszę Was o jasną deklarację uczestnictwa w zajęciach zimowych.

 

Raty: Opłaty za 4 miesiące (grudzień – marzec) należy dokonać w jednej lub dwóch ratach. Pierwszą ratę należy wpłacić do 1 grudnia, drugą ratę do 1 lutego.

 

Opłaty za sezon zimowy:

 

Dla osób, które są w CŁT od czerwca 2014 włącznie – opłata wynosi 400zł ( 250 zł I rata, 150zł II rata). W przypadku uiszczenia opłaty w całości do końca listopada opłata za sezon zimowy wynosi 350zł.

 

Dla osób, które są w CŁT krócej niż od lipca 2014 włącznie, opłata wynosi 450 zł ( 250 zł I rata, 200 zł II rata) lub 400 zł jeśli opłata wniesiona zostanie w całości do końca listopada.

 

Osoby, które zdecydują się na dołączenie do Grupy Otwartej w sobotę – opłata wynosi 240 zł za sezon zimowy ( 60 zł miesięcznie). Opłatę należy wnieść w całości do końca listopada.

 

 

Stara gwardia CŁT 😉

 

Stali członkowie CŁT, którzy są w klubie od ponad roku mogą zostać przy starym systemie rozliczeń, chyba, że chcą skorzystać ze zniżki jaką daje opłata w całości kwoty za sezon zimowy.

 

 

Informacje dodatkowe:

 

Osoby, którym z jakiegoś powodu nie pasuje godzina treningu proszę o kontakt, spróbujemy znaleźć wyjście z sytuacji. Żaden system nie jest doskonały, dlatego bardzo proszę nie krępujcie się z wyrażeniem opinii na ten temat.